PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=829864}

Tożsamość strachu

Fear of Rain
5,9 2 532
oceny
5,9 10 1 2532
Tożsamość strachu
powrót do forum filmu Tożsamość strachu

W umyśle schizofrenika

użytkownik usunięty

Straszne jest nie ufać własnym zmysłom. Nie ufać osobom nawet najbliższym.
Dobry thriller z intrygującą zagadką, pokręcona intryga. Tak ja widzimy, bo patrzymy na nią oczami osoby chorej na schizofrenie. Razem z bohaterką nie wiemy, co jest prawdą a co urojeniem. Czy obraz, który właśnie widzimy jest naprawdę, czy to kreacja umysłu Rain. Nie wiedząc jaka jest rzeczywistość, nie jesteśmy w stanie przewidzieć zakończenia, które mnie osobiście zaskoczyło, o paradoksie, swoja prostotą, bo suponowałam bardziej pokręcone. Było tez kilka innych zaskoczeń ;)
Naprawdę dobry thriller. Oprócz zagadki dostajemy bardzo wiarygodny obraz schizofrenii paranoidalnej. Oglądamy jak rzeczywistość, to, co i kto ja otacza, postrzega osoba chora. Jak bardzo się meczy będąc świadoma swojej choroby i tego, że nie może ufać sama sobie.
Dla mnie osobiście pokazanie tej choroby od strony mentalnej i fizycznej jest dodatkowym atutem. Iseman bardzo wiarygodnie wcieliła się w schizofreniczkę
6.5

ocenił(a) film na 7

Prawda dobry film,od początku nie wiemy co jest prawdą,a co tylko wymysłem chorej bohaterki filmu.Spoiler,jakoś cały czas podejrzewałem że ma racje co do tej porwanej dziewczynki.Ale że ta jej matka nie żyje i jest jej tylko wyobraźnią to się tego kompletnie nie spodziewałem i było to dla mnie dużym zaskoczeniem.PS,wiadomo na co ona umarła,czy się powiesiła,tak jak ona widziała to w swojej wyobraźni ? ;)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones